Mutfak Söyleşileri: Sıradan Korku Hikayeleri – Vala Thorsdottir

O da anne olucak, sonra büyük anne, sonra büyük büyük anne, sonra büyük büyük büyük anne!

Çocuklarını çok ama çok seven bir kadın görürüz. Onlar için her şeyini verebilir, beynini bile. Başka bir kadın hamile olduğunu herkesle paylaşmak için can atmaktadır fakat hiç kimse ona hamileliğin bu kadar zor olacağını söylememiştir. Diğer yanda her köşesini özenle dekore ettiği evine misafirlerini bekleyen bir kadın…Ve öleceği gün evlenecek olan aşık bir genç kız…Bu kadınlar sıradan hayatlar sürüyorlar, biraz da tuhaf, belki gurur verici ya da akıl kaçırtan mı demeliyiz? Aslında bunlar sadece sıradan korku hikayeleri.
Taşkışla Sahnesi olarak 2019-2020 sezonunda; Vala Thorsdottir’in, Svava Jakobsdottir’in beş öyküsünden yola çıkarak yazdığı “Mutfak Söyleşileri” oyununu güz prodüksiyonumuz olarak sergiliyoruz. Bu prodüksiyon sürecindeki tüm çalışmalarımızı, topluluk olarak kolektif bir şekilde yürütmeye çalıştık.

Not: Seyirci kapasitemiz sınırlı olduğundan rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon için 0533 088 88 86 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Künye
Reji-Metin-Dramaturgi: Anıl Küçük, Ayça Erdem, Aylin Ece Atasoy, Dilara Türkoğlu, Ege Aydemir, Ege Can Özgür, Furkan Emiral, Talha Yavuz, Zeynep Mina Cinoğlu.
Dekor-Kostüm-Makyaj: Aylin Dereli, Emre Altunsu, Furkan Emiral, Gülümcan Kesmen, Orhun Cebeci, Özgür Deniz Topçuoğlu, Ufuk Eren Yılmaz, Yaren Hazal Erman.
Afiş: Özgür Deniz Topçuoğlu
Işık: Anıl Küçük, Furkan Emiral, Ufuk Eren Yılmaz.

Oyuncular
Adalheidur: Aylin Ece Atasoy
Aşık Oğlan, Snorri, Thorvaldur: Ege Aydemir
Gerdur: Dilara Türkoğlu
Hamile Kadın: Ayça Erdem
Ölen Kız: Zeynep Mina Cinoğlu

Danışmanlar: Cansu Ekici, Fikri Buber, Orhun Cebeci.

Katkılarından dolayı;
Tüm İTÜ emekçilerine, Ali Ersan Karadeniz’e, İTÜ Tiyatro Kulübü üyelerine, Meryem Çiftçi’ye ve Kıvanç Güçkıran’a teşekkür ederiz.