Scapin’in Dolapları (Oyun-2013)

Oyunsallık ve oyun. Sosyal anlaşmalar yapılırken fikri sorulmayanların arka kapısı olan oyunlar. Arka kapıların çıktığı patikalar ve patikaların üzerindeki taşlar. Taşların üzerinden zıplayan bir uşak. Aşık oğullar ve onların kocaman babaları. Kocaman dağların kocaman oyunları. Daha da büyümek için oyunlar oynayan dağ gibi babalar ve gözlerinden kaçan ufacık bir uşak.

Değişim. Dönüşüm. Bir düğün. Köylünün, sokağın, çingenelerin, herkesin düğünü. Şarkıların yerini almaya başlayan antikalar, ipek kumaşlar ve süslü, yabancı kelimeler. Kovulan, kovalanan bir lezzet. Oyun oynamanın lezzeti.


Künye

Reji – Dramaturji: Ekip ÇalışmasıMüzik: Orhun Cebeci, Tunç Aydoğmuş Afiş – Broşür: Tunç AydoğmuşTopluluk Yürütücüleri: Öykü Gürpınar, Özgür IşıkTopluluk Danışmanı: Burak ÜzümkesiciSorumluların kordinatörlüğünde tüm ekip tarafından yapılan çalışmalar:
Metin: Fulden Aytaç, Öykü GürpınarKostüm: Duygu Saygı, Hazal Ünlü, Emre AranDekor: Onur Yılmaz, Can Metin, Orhun CebeciOrganizasyon: Onur Yılmaz, Can Metin, Cansu Ekici

Oyuncular (Sahneye giriş sırasıyla)Zerbinette –Nazlıcan AkcıAkord – Tunç AydoğmuşTesti – Can KaraküçükÇıngırak – Cansu EkiciRomina – Özlem ÇelikCharlotte – Sevgi ErdoğanPierrot –Fikri BuberLeandre – Onur YılmazScapin – Damla ÇamurOctave – Emre AranSylvestre – Hakan IlıkobaHyacinte – Ekin ÖztürkArgante – Can MetinFerine – Fulden AytaçSoylu Kadın, Kabadayı – Öykü GürpınarSoylu Erkek, İşçi, Kabadayı – Cemre Okan AtmaMarotte – Duygu SaygıValere – Kaan BüyükyıldırımAgnes – Hazal ÜnlüLubin – Onur AcarGeronte – Orhun Cebeci

Katkılarından dolayı;İTÜ Kültür Sanat Birliğine, Prof. Dr. Sinan Mert Şener’e, Doç. Dr. Yasin Çağatay Seçkin’e, Prof. Dr. Gürcan Koçan’a tüm İTÜ emekçilerine ve İTÜ Tiyatro Kulübü üyelerine, Atölye Tiyatro Topluluğuna ve ailelerimize,teşekkür ederiz.

——-

Oyun Tarihleri

16 Nisan Salı 19:00 – İTÜ Taşkışla Kampüsü Orta Bahçe*
17 Nisan Çarşamba19:00 – İTÜ Taşkışla Kampüsü Orta Bahçe*
24 Nisan Çarşamba  19.00 – İTÜ Maslak KSB Oditoryum 
27 Nisan Cumartesi 20:00 – Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu (12. Amatör Tiyatro Günleri kapsamında)
28 Nisan Pazar 16:00 – ODTÜ Mimarlık Amfisi (ODTÜ Tiyatro Şenliği kapsamında)
30 Nisan Salı 19:00 – İTÜ Taşkışla Kampüsü Orta Bahçe*
2 Mayıs Perşembe 20:00 – Zeytinburnu Sahnesi
3 Mayıs Cuma 19:30 – Boğaziçi Üniversitesi ÖFB Demir Demirgil Sahnesi (21. İstanbul Amatör Tiyatro Günleri kapsamında)
19 Mayıs Pazar 16:00 – Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi (17. Tiyatro Günleri kapsamında)

Oyunlarımız hava koşullarına göre Ortabahçe veya Habitat Holü’nde olacaktır.